Viimne reliikvia

Hind 2.20
Žanr Põnevik Eesti
Režissöör Grigori Kromanov
Aasta 1969
Kestvus 1h 26 min
Keeled Eesti
Riigid Eesti
Hinne
Viimne reliikvia

Viimne reliikvia

„Liivimaa parim ratsutaja“ Hans von Risbiter tutvub kauni Agnes von Mönnikhuseniga. Kirik on lahkesti nõus nad paari panema, kui saab enda valdusse Püha Brigitta säilmetega reliikvia. Verepulmaks muutunud pulmapeolt päästab Agnese aga hoopis vaba mees Gabriel. Peagi on nende kannul klooster, Ivo Schenkenbergi kõrilõikajad ja pruudi suguvõsa. Ülejäänu, nagu teada, on Eesti filmiajalugu!
Paul-Erik Rummo kirjutatud, Uno ja Tõnis Naissoo viisistatud ning Peeter Tooma esitatud laulud on saanud vähemasti sama legendaarseks kui film ise. Venekeelses versioonis esitas laule Georg Ots.
1970. aastal esilinastunud filmi vaatas esimese aasta jooksul Eestis 772 000 kinosõpra. Nõukogude Liidus näidati „Viimset reliikviat“ 2400 filmikoopiaga ning esimese aastaga kogus ta ligi 45 miljonit vaatajat, millega jõudis 2. kohale 1971. aasta vaadatavuse edetabelis.
2000. aastal otsustasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Tallinnfilm, et „Viimne reliikvia“ on pärand, mida tuleb parimal võimalikul kujul säilitada ka tulevastele põlvedele. Soomes Digital Film Finlandis kaotati pildilt kriipsud ja värinad ning korrastati värv, heli aga taastati Eestis firmas Film Audio. „Viimsest reliikviast“ sai esimene digitaalselt taastatud Eesti film, taasesilinastus toimus 15. märtsil 2002 Tallinnas Coca-Cola Plazas.

Tere3