Parim film, mis eales müüdud

Hind 2.20
Žanr Komöödia Dokumentaal
Režissöör Morgan Spurlock
Aasta 2011
Kestvus 1h 30 min
Keeled Inglise
Riigid Ameerika Ühendriigid
Subtiitrid Eesti
Hinne
The Greatest Movie Ever Sold

The Greatest Movie Ever Sold

Lavastaja Morgan Spurlock tõmbas endale hulgaliselt tähelepanu 2004. aasta debüütfilmiga Super Size Me, milles ta käis kuu aega iga päev kolm korda söömas McDonalds’is, riskides selle käigus tõsiselt oma tervisega. Tollane ettevõtmine oleks talle peaaegu permanentseid tervisehäireid tekitanud.
Nüüd, kolm filmi hiljem võtab Spurlock ette ülesande, mis näib esmapilgul odav ja labane, kuid mille eesmärgiks on paljastada tänapäeva kapitalistliku ja reklaamipõhise maailma telgitagune ja anda vaatajale mõista, et praktiliselt kõik, mis meieni jõuab on ühel või teisel moel juba maha müüdud või on vähemalt müüdav.
The Greatest Movie Ever Sold on, täpselt nagu pealkiri ütleb, film turundusest ja müügikunstist, mille keskmes on antud juhul tooteasetus (product placement) - kommertstoodete asetamine meediasse eesmärgiga teha varjatud reklaami. Spurlock kõnnib mööda kitsast joont üritades ühelt poolt müüa maksimaalselt maha oma film ja tehest teiselt poolt kõik selleks, et jääda truuks oma juurtele dokumentalistina ja mitte müüa maha oma väärikust ja reputatsiooni filmitegijana.
Soovitatav kõigile!

Tere3