Häbi

Hind 2.20
Žanr Draama
Režissöör Steve McQueen
Aasta 2011
Kestvus 1h 41 min
Keeled Inglise
Riigid Suurbritannia
Subtiitrid Eesti
Hinne
Shame

Shame

See pole üliharuldane, kuid ei juhtu just iga päev, et Hollywoodis kõrgelt respekteeritud nimed (peaosalised Michael Fassbender ja Carey Mulligan) võtavad osa filmist, mille reiting jääb kardetud NC-17 maailma (no children aged 17 and under, ehk keelatud kõigile 17-aastastele ja noorematele). Tavaliselt saab film sellise reitingu visuaalse seksuaalse materjali eest, mis seejärel kõrvaldatakse, et film R-reitingule viia. Kuid mitte Shame. Shame jäi häbitult toore NC-17 juurde ja näitab kõike, mis näidata on ilma midagi tagasi hoidmata.
Brandon (Fassbender) on 30ndates njuujorklane, kellel ei õnnestud kuidagi oma hullumeelse seksuaaleluga toime tulla. Kui ta isepäine noorem õde (Mulligan) tema juurde kolib, lendab aga ka see vähene, mis ta elu eelnevalt koos hoidis, vastu taevast ning Shame muutub sõna otseses mõttes vastupandamatuks pilguks inimpsühholoogiasse, mille keskmes on meie kõige primaalsemad vajadused.
Shame pole sobilik lastele - lavastaja Steve McQueen (kes ei oma mingit seost omaaegse actionstaariga) muudab Hank Moody (David Duchovny) seksisõltuvuse sarjas Californication labaseks eelmänguks ja viib meid sügavale maailma, millest on ka pärast filmi lõppu keeruline välja ronida.

Tere3