Lobotoomia

Hind 2.20
Žanr Eesti Dokumentaal
Režissöör
Aasta 2010
Kestvus 57 min
Keeled Vene
Riigid Eesti
Hinne
Lobotoomia

Lobotoomia

Tuntud Valgevene režissööri Juri Haštševatski dokumentaalfilm „Lobotoomia“ mis on valminud Avatud Eesti Fondi ja Eesti Filmi Sihtasutuse kaastoel, paljastab, milliste võtetega on Vene meedia 20 aasta vältel õhutanud konflikti Venemaa ja Gruusia vahel. Kuna massidega manipuleerimine ja infosõjad toimivad eriti edukalt nendes riikides, kus valitsus kontrollib valdavat osa meediast, uuribki režissöör Vene-Gruusia sõja näitel neid meetodeid ja instrumente, mille abil meedia suudab toota vaenlasi, muuta kurjategijaid kangelasteks ja ässitada terveid rahvaid teineteisele kallale.
Film valmis Baltic Film Production-i (Eesti), Bramafilm-i (Valgevene), Free Professional Video Institute’i (Saksamaa) ja Belsat TV (Poola) koostöös. Filmi toetasid Avatud Eesti Fond, Eesti Filmi Sihtasutus ning Hollandi Jan Vrijman Fund.
Film esilinastus suuremal Euroopa dokfilmide festivalil Amsterdamis IDFA 2010 ja pälvis kaks auhinda festivalil Cronorgaf Moldovas.
Varem on filmi režissöör Juri Haštševatski pälvinud tunnustust mitmete Valgevene diktatuurirežiimist kõnelevate filmide eest, millest tuntuim samuti Eestis toodetud „Kalinovski väljak“ (2007).

Tere3