Ohtlik sõit

Hind 2.20
Žanr Draama Põnevik
Režissöör Nicolas Winding Refn
Aasta 2011
Kestvus 1h 40 min
Keeled Inglise
Riigid Ameerika Ühendriigid
Subtiitrid Eesti
Hinne
Drive

Drive

Harva juhtub, et filmi lavastus on nii täiuslik, et see varjutab kõik ülejäänud filmi aspektid. Taanlase Nicholas Winding Refn’i režissööritöö kuulub siinkohal parimatest parimate hulka - viimse piirini timmitud ajastus, kaadrivalik, mis moodustab ennenägematu terviku ja soundtrack, mis jääb pikaks ajaks peas kajama, loovad vaataja jaoks maailma, mis on ühtlasi kummitav ja kütkestav.
Drive on pinnapeal aeglane film, mille keskmes on müstilise taustaga autojuht - Hollywoodi kaskadöör, kelle põhitöökohaks on mehaanik töökojas. Tema talentide hulka kuulub ka põgenemine sündmuskohalt, mida ta pakub eriteenusena. Ent sellised asjad ei saa kunagi kesta igavesti ja ühel hetkel avastab nimetu peategelane end sündmuste keskel, mis sunnivad teda tegema asju, mida vaataja lihtsalt oodata ei oska.

Drive võib tunduda aeglane ja kohati lausa kunstiline film, kuid see on petlik - kuigi Fast And The Furious’i fännid peavad filmis igal võimalikul moel pettuma, on tegemist linateosega, millel on väga konkreetne oskus vaatajat šokeerida. Jäägu siinkohal šokimoment väikeseks üllatuseks, kuid kindlasti ei tasu asuda Drive’i vaatama koos laste või nõrganärvilistega.

Tere3