Antikristus

Hind 2.20
Žanr Draama Õudus
Režissöör Lars von Trier
Aasta 2009
Kestvus 1h 44 min
Keeled Inglise
Riigid Saksa Itaalia Prantsusmaa Rootsi Taani Poola
Subtiitrid Eesti
Hinne
Antichrist

Antichrist

Tänapäeva ühe tunnustatuma filmilavastaja Lars von Trieri lummav teos "Antikristus" on suurejooneliselt kaunis, müstiline, õudustäratav ja ülimalt kaasahaarav.
Leinav abielupaar (Charlotte Gainsbourg ja Willem Dafoe) naaseb oma metsasügavuse eraldatuses paiknevasse suvekodusse Eden, lootes ürgse looduse rüpes ravitseda hingehaavu ning saada leevendust purunenud südametele. Paraku võtab loodus võimust ja halb, mida maale sõites loodeti parandada, moondub vapustavaks õuduseks...

Moodsa filmikunsti meisterlikem ristsõnakoostaja Lars von Trier esitab "Antikristuses" keerulisi ja konksuga küsimusi, mängides halva ja hea maitse piiril, laenates ühel käel visioone Tarkovskilt ning teisel käel Hitchcockilt, unustamata kadunud Ingmar Bergmanitki. Pärast Cannes'i filmifestivali oodatuima filmi "Antikristus" esilinastust puhkesid ajakirjanduses von Trieri uuslavastuse üle tormilised vaidlused. Lars von Trier teeb filme, mis pakuvad alati palju kõneainet, neid kas jumaldatakse või vihatakse, ja ka värskeima lavastusega jätkab ainulaadse filmikeelega Taani päritolu režissöör vaatajate irriteerimist. On kuidas on, igatahes Cannes'i festivali žürii andis üksmeelselt parima naisnäitleja Kuldse Palmioksa filmis ülima hingestatusega Naist kehastanud kaunile prantslannale Charlotte Gainsbourg'ile.

Tere3